פיתוח אפליקציה ביבנה

בניית אפליקציה לבתי עסק בעיר יבנה וכל מה שצריך לדעת

פיתוח יישומים לחברות מכל גודל ביבנה

יצירת יישומים למקום עבודה לכלל המטרות האפשריות: תרבות הצריכה זה לא דבר בלעדי למאה ה-21, ואע"פ כן, המערכת האינטרנטית שנכנסה לחיינו זה עתה, אשר עשתה את חלקה הענק בסחר חופשי בין כל חלקי העולם כמעט, ודחפה התפתחות טכנולוגית, בלי ספק גרמה לטפיחה של הרגלי הקניות הבלתי פוסקות לגדלים שלא יעלו על הדעת. יותר ויותר אנשים בגלובוס קונים עוד ועוד פריטים ומידע לפי גחמותיהם, שאיפותיהם והעדפותיהם האישיות. ודאי שעולם הסחר מגיב, והתגובה שלו אף פעם לא תאחר להגיע – עוד ועוד נותני שירות הגיעו למסקנה שנכון לבנות אפליקציה למסעדות, חדרי בריחה, חברות וכו' שבבעלותם. מנהלים מבינים עם הזמן את הטוב אשר בבניית אפליקציות ע"מ להקל על חיי הלקוח הקיים ו/או הפוטנציאלי. ואע"פ כן, האם הצעד הזה שמומלץ לנו לעשות?

בעמוד זה נדסקס במה שכולם רוצים לדעת: מה צריך להכנת אפליקציה לארגונים ואיך יישומון באייפון או באנדרואיד יש בו לסייע להצלחת המוצר שאתם מציעים? נתינת אופציה לקליינט המצוי (או זה שיגיע בעתיד) התקשרות יישומית מול בית העסק לאט לאט נהייה דבר שהוא הכרחי. כשהעסק זמין מהנייד של צורך המוצר וכשהוא בא במגע עמו על-ידי התראות ס.מ.ס וחדשות רלוונטיות באופן די קבוע, נוצרת תחושת אמון והוא יהיה מצוי בזרקור חיובי , והדברים אמורים בניגוד מוחלט לעסקים המתחרים לו.

אם לקליינט ישנה האופציה הקלה להיות בתקשורת, כך יגדל המחזור העסקי. אפליקציות יוכלות להגביר את כמות ותכיפות הרכישות בגלל שלבצע קנייה נהיה כל-כך זמין, להעלות את קביעות השיח עם המשתמש ולטפח מערכת יחסים אמיתית, באותו מעמד כדאי לעזור לקליינט להפיק תועלת מירבית מה אפשרויות שיש במוצר דרך הצגת אינפורמציה עניינית על-גבי המכשיר הנייד.

במילים אחרות, אפליקציה לעסק בלבד אך זה עניין שולי. הצעתנו היא לבדוק בדיוק את מה שהעסק מעוניין להשיג בטווח זמן נתון לצד מתכנת היישומים במטרה להיות בטוחים שהיישומון יתאים לרצונותיו וצרכיו של הלקוח (וכמובן של בעל העסק), וייתן לחברה את היתרונות שהיא זקוקה להן על-מנת להתעלות על המתחרים.

על איזה דברים חשוב מאוד לעצור ולחשוב בייצור יישומון?

מטרתנו היא טיפול בצרכיו של הלקוח, כמו פתרון בעיה שישנו בחברה. יישומים שעניינם למצוא פתרון לקושי , למשל להקל על הקונה לבצע דברים רבים יותר בזמן מועט יותר, לעשות שימוש נכון ויעיל בשירות המוצע, שימור משאבים ויחד עם זאת להקנות תמונה רצינית ועניינית לעיני משתמשים שנמצאים אצלכם ואלו שעתידים להיות, זאת עם מענה לרצונות הלקוח באופן סבלני, כל אלה הוכיחו את עצמן כמכניסות מאוד לאחר תקופה לא ארוכה. התאגיד או החברה אמורים להצביע על מה בדיוק צריך האפליקציה לבצע, ופה נכנס כמובן הידע המקצועי בתחומו. להשגת התוצאות הכי שימושית, כדאי לאתר בונה אפליקציות עם הוכחות להצלחותיו שקשוב לצרכיך ורצונותיך. צוותה של החברה שעתידה לפתח את היישומון צריכים לחקור' אתכם באיזה אופן הינכם משיקים את השירות או המוצר נכון לעכשיו, בלי אפליקציה. צוות החברה שעתידה לפתח את האפליקציה מוכרחים לשאול את העסק שאלות בנוגע לצרכים שלה והשאלות האלו בין היתר יכולות לתת לכם מושגים לגבי עד כמה אותם מפתחים מבינים בנושאים החשובים לכם ביותר כשזה מגיע למטרות העסק או החברה. אם ניתן, רצוי לבקש מצוות המפתחים להביא לכם לראות גרסה ראשונית של איך האפליקציה הסופית תיראה.

באיזו דרך יוכל להבטיח בעל עסק שהיישומון שהזמין לא ייעלם בתוך הכמות האדירה של היישומים שקיימים עכשיו?

1 הוא פשוט מאוד: שהיישומון מוכרח שיהיה לו רלוונטיות מספקת בשביל הצרכנים. השיטה לתת לעצמנו ביטחון כלשהו שהיישומון לא יילך לאיבוד בשפע היישומים שיש בימינו היא לבדוק שהוא משרת ומביא יתרון רציני כלשהו לקונה ולא לשימוש חד-פעמי כמובן, אלא בצורה שוטפת ואף באופן שעתי אפילו אם צריך. במקרה והצרכן מרגיש שהיישומון הזה הוא לא פחות מכלי-עזר שימושי, תהיה בטוח שהוא ישוב וייעזר בו.

כמה עולה לתכנת יישומון לעסק קטן בעיר יבנה?

מענה בעייתי לקושייה שאין לה תשובה חד משמעית. המחירונים של לפתח אפליקציה משתנים ואחד המשתנים רבי המשקל הוא במה היישומון עוסק. הכנת יישומון פשוטה יחסית ע"י עסק רציני עולה בדרך כלל בטווח ה – 19,000 ש"ח10000 יישומונים בדרגת 'סיבוך' אחרת יחסית, יתומחרו במספרים רציניים יותר. צוות מפתחי אפליקציות עם פז"מ בתחום יכול רוב הזמן להשיב לכם מחיר מוערך לאחר מפגש קצר יחסית. עלות פיתוח אפליקציה לחברה שלכם צריך לשקף היטב את זה שהוא כן פותר קושי מהותי בחברה.

שאלה: לבנות אפליקציה בשביל מערכות הפעלה מגוונות ידרוש מבעל חברה לשלם סכומים רציניים יותר?

בקיצור, כן, בדר"כ. בסיטואציה בה זה חובה מבחינתכם שמה שאתם מקבלים יעבוד בסוגי מכשירים רבים, כמו אייפון, אנדרואיד או אפילו אחרות, סביר להניח שהמעשה החכם יהיה להזמין יישומון מסוג אינטרנט (ווב) ולא לבקש לפתח עבורכם אפליקציית נייטיב (Native). שימוש בקונסטרקציית Web היא הדרך הפשוטה ביותר כדי שהיישומון יתפקד בכמות נרחבת של מכשירים: מחשב אישי, סמארטפון והרשימה עוד ארוכה; זה במקרה ועיצוב היישומון התבצע על-ידי חברה רצינית, כאמור. לחצו כאן כדי להבין הסברים בנושא השוני שקיים במכשירים השונים בלינקים האלה:

מה בדיוק הרווח הסופי, בערך, אם נזמין אפליקציה בשביל חברה זעירה?

קשה לענות על השאלה הזו בצורה חד משמעית, הדברים תלויים בעד כמה מורכבת הפעילות של האפליקציה. במקרה שמחירי הפיתוח כולם מוחזרים אל המשקיע בשנה הראשונה, זהו צעד חכם ואנחנו ממליצים עליו בחום. קל יחסית לבצע בדיקה את היישומון, אם הוא ממזער את משך הזמן הנצרך לבצע פרוצדורה בנניח 15%, או לחלופין לצמק שימוש לא יעיל בתכונות המוצר בעשרה אחוז למשל. בבדיקת ההשתלמות (כלומר עד כמה ההשקעה משתלמת), חכם יהיה לקחת בחשבון את כל חשבונות העסק, כולל תשלומים מצד החברה, בצורה מיידית ולפרקים, אשר בכוונת האפליקציה ביבנה והסביבה למזער (ע"י החלפת עובדים אנושיים למשל).

כשהגענו לשלב ההשקה של היישומון, באיזה אופן חכם יהיה למזמין האפליקציה לדחוף אותה לשוק ולקונים נוכחיים ועתידיים?

הגישה הכי ראויה להוצאת יישומון לשוק זה דרך עמוד ברשת. במקרה ובנינו אפליקציית ניטיב, אותה ניתן להכניס אל הטלפון בדף היישומים הרשמי (בתור דומה זה יכול להיות App Store), יש לשים תחת זכוכית מגדלת טיפה את המילים בהן נשתמש לפי הפופולריות שלהן במנועי חיפוש עוד בטרם שנשיק את היישומון לחנות. כתוספת, אפשר לקדם את האפליקציה ע"י הפצה בדוא"ל, ולקבל עזרה מהמחלקה לקידום ושיווק בחברה שלכם. בהתאם לסוג היישומון, ראוי לשקול בימוי והכנה של סרטונים שיווקיים ולהעבירם אל כל פלטפורמה רלוונטית: פייסבוק, יוטיוב, ואפילו הטמעה באתר החברה.

באיזו תדירות חובה לבעלי עסקים באיזור יבנה לעדכן את היישומון שרכשו?

בהתאם לדברים שנאמרו לעיל, תשובה נורמלית וקצרה נוכל לתת רק אם נבין את מטרת היישומון שלכם. אם אספקת מידע עדכני זה תכליתו הראשית של היישומון, יהיה צורך בעדכונים שוטפים, כי אם לא כך, אין טעם לעבוד קשה בשביל ייצור יישומון כזה. יישומים עם מטרות שונות חכם יהיה לערוך עדכון לפחות פעם בשנה. על-מנת להיות בסנכרון מושלם עם עדכוני מערכות ההפעלה של המכשירים , לדוגמה אייפון, אנדרואיד או אפילו אחרות,

אז יישומון למעשה כדאי לכל חברה?

במצב בו התאגיד לא מצליח להצביע על אתגר בשירות שהאפליקציה מכוונת לפתור עבורו, הכרחישלא יפתח אפליקציה כלל. אבל ישיבה עם צוות פיתוח של יישומים, זו אולי אופציה למצוא בעיות במוצר שלא ראינו קודם.

נקודות נוספות שיש למנהלים לשקול כאשר צועדים לקראת תכנות והשקת יישומון

אל תשכחו כי קיימות פונקציות ברשת שמסוגלות לגרום שיפור באופן כבד-משקל הרגלי עבודה שליליים שיש לחברה. בתור דוגמה נוכל לקחת את כל נושא ההזמנות: למפיצים קטנים קיימת אופציה של להזמין באתר האינטרנט שלהם שרוב הזמן לא מתפקדות בכלל באייפון או באנדרואיד. פה למעשה נכנסת לתמונה ההיישומון לסמארטפון – העלאה ברמה של האופציה לקנות יכול לעשות את כל ההבדל בין ארגונים. ד"א זה ההסבר לכמות של צרכנים מאתר Amazon. אתר Amazon שינה את ההתקשרות של הלקוח עמה לפשוטה ונוחה מאוד. אם זה טוב לאמאזון, זה טוב גם לעסקים הקטנים. השקה אישית של יישומון לארגונים ביבנה – להתייעצות, קביעת ישיבה והצעה לעלות, דברו איתנו עכשיו.